Tento štýlový poschodový záhon sme vytvorili s pomocou kolegov Martina Čurdu a Fera Laššáka.
Mohlo by vás tiež zaujímať
DOBRÉ RADY
Tehly aby sme zabezpečili čo najdlhšiu životnosť tehlového vyvýšeného záhona, všetky tehly pred položením do záhona penetrujeme ochranným náterom. Na oddelenie tehlových stien od pôdy môžeme použiť aj kupolkovú (tzv. nopovú) fóliu – zabránime tak neustálemu kontaktu tehál s pôdnou vlhkosťou. Výrazne tak životnosť záhona predĺžime. Tým, že je vyvýšený, je zabezpečená dokonalá drenáž.
* článok pokračuje pod formulárom *
Preväzovanie celá konštrukcia záhona je z tehál, ktoré sú ukladané nasucho a sú preväzované jedna o druhú. Preväzujú sa jednotlivé rady v stenách záhona, prepaženia samostatne aj so stenou nižšieho a vyššieho záhona (tzn. previazanie z oboch strán). Preväzovanie výrazne zvýši stabilitu celej stavby.
Zavlažovanie vyvýšený záhon by mal byť umiestnený na slnečnom stanovišti, na prístupnom mieste. Môže slúžiť ako bylinková či zeleninová hriadka, preto je praktické, ak si ho vybudujete pri kuchyni, terase, spevnenej ploche s grilom alebo ohniskom. Ušetrí miesto a zjednodušuje starostlivosť na minimum. Lepšie sa udržiava, vyplieva a pohodlne sa zavlažuje. Pre celý záhon jednoducho „načapujete“ vodu do PVC rúry, ako keď tankujete benzín do nádrže auta.
Mohlo by vás tiež zaujímať