Je celkom prirodzené, že keramika, a teda aj tehly sú krehké. Tehly sa priamo z výrobnej linky ukladajú na palety, čím sa minimalizuje riziko poškodenia pri doprave. Takéto poškodenia sa priebežne monitorujú a vyhodnocujú. Pri preprave je nutné správne naloženie a zaistenie paliet (pri uťahovaní popruhov cez paletu sa osádzajú ochranné rohy, palety sa ukladajú tesne vedľa seba). Pri ukladaní tehál treba používať vhodnú techniku, ktorú ovládajú vyškolení pracovníci (vysokozdvižný vozík, nakladač s vhodnými manipulačnými vidlami, pri skladaní žeriavom či hydraulickou rukou je nutné používať paletové vidly). Palety sa ukladajú na rovný povrch, aby sa tehly na palete neposunuli a nepoškodili.
Počas klasickej murárskej práce na stavbe, teda pri opracovávaní tehál, je nutné používať správne nástroje – píly. Tehly sa za žiadnych okolností neopracovávajú sekaním. Práve osekávanie najčastejšie vedie k porušeniu, a tým aj k znehodnoteniu tehál.
* článok pokračuje pod formulárom *
S krehkosťou tehál nie sú pri bežnom zaobchádzaní žiadne problémy, inak by z nich totiž nemohli byť postavené tisíce domov.
Téma krehkosti tehál je pri správnej stavebnej praxi nepodstatná. Inak by sa tehly nepoužívali v takej veľkej miere.